Voliera s názory

Můj názor na Prague Pride 2011

21. prosince 2011 v 8:29 | Slečna ředitelka
Přes velkou snahu jsem se nakonec na tento důležitý festival nedostala, neměla jsem dost peněz na to se tam dostat, ale ráda bych se k němu vyjádřila.
Četla jsem několik článků na novinkách, ptala jsem mnoha lidí na jejich názory a zdá se mi, že je mnohem více příznivců než odpůrců - což bylo vidět i v průvodu, kde účastníci měli čtyř místné číslo a odpůrci dvou místné.
Mnoho lidí psalo, že prague pridu nerozumí. Proč takovýto lidé vycházejí do ulic, když jsme k nim všichni tolerantní. Tolerantní? A proč jste teda proti tomu, abychom chodili po ulicích? Proč házíte mezi nekonfliktní lidi dělobuchy a lahve? To vám přijde jako tolerance? Heterosexuální lidé nemají vůbec ponětí, jak těžké to občas je být jakkoliv jiný. Ať už se narodit ve špatném těle nebo být homosexuál. Někde se na nás dívají skrz prsty, někde nás uvítají s otevřenou náručí, někde je jim to jedno a někde na nás vytahují zbraně. Dokud tu budou lidé, kteří o nás budou prohlašovat, že jsme devianti (a budou ve vládě), že jsme špína a měli bychom zemřít, budeme pořád festivaly a pochody tolerance. Tady nejde o zvýraznění existence gayů, tady jde o zvýrazně jasné netolerance a existence lidí, kteří jsou ještě sto let za opicemi.
A to samé se týká gayů, kteří říkají, že se nepotřebují zvýrazňovat, protože je nikdo nediskriminuje. A co ti ostatní, které někdo diskriminuje? To jste tak sobečtí, že to nevidíte? Celý svět není jen ten váš svět. V některých krajích po nás stále házejí rajčata a chtějí, abychom nosili trojúhelníky.
Prague pride nebyl jen pochod tolerance. Byl to festival trvající několik dní. Na program se mohl přijít podívat kdokoliv, kdo měl zájem. Konali se přednášky, vyprávění, koncert, stále se něco dělo. Byl to festival nejen pro homo a trans menšinu ale pro všechny, které toto téma zajímá. Byl to festival pro přátele a fajn lidi. Je to něco jako festival fantazie, něco jako festival filmu, jde jen o to, co koho zajímá.
Ráda bych ještě uvedla na pravou míru rozdíl mezi homosexuálem a pedofilem. Homosexuál je člověk, který je přitahován ke stejnému pohlaví. Cítí k němu lásku, sexuálně ho vzrušuje, dokáže s ním žít. Nikdy nic nedělá proti jeho vůli, jinak je souzen stejně jako heterosexuál za znásilnění. Pedofil je člověk, kterého sexuálně vzrušují malé děti a většinou vše dělá proti jejich vůli, tedy dochází ke znásilnění a trvalým psychickým, občas i fyzickým následkům u dítěte, nejhorší možnost je smrt. Proto nebude nikdy, alespoň doufám, podporován pochod pedofilů.
O homosexualitě se dá mluvit jako degenerativní poruše, je to jistý druh postižení, itak se to dá brát, ALE tato porucha NIKOMU NEUBLIŽUJE. To je důležité. Stejně jako jdete okolo tělesně postiženého a nevěnujete mu pozornost, protože je to normální, stejně tak můžete bez povšimnutí projít vedle homosexuála, který si dává polibek se svým přítelem, aby si vyjádřili lásku ale na pedofila, který bude zrovna otevírat poklopec na malé děvčátko určitě pošlete policii a tak by to mělo být, protože je to proti její vůli, je to ubližování.

Emilie Simon

29. listopadu 2010 v 10:45 | Slečna ředitelka

Tohle je zatím má nejoblíbenější francouzská zpěvačka a s ní i můj nejoblíbenější klip. Zpívá i anglicky ale francouzština v jejím podání pohladí slechy a zároveň rozproudí krev svou energičností.
Klip je skvělý, naprosto se hodí k celému složení hudby. Všechny ty rostoucí květiny a stonky a rostlinky... ach... moc pěkné.
Emilie simon
Navíc je hrozně krásná, elegantní, jemná, prostě úžasná.


Nekonečno prostoru

27. listopadu 2010 v 18:41 | Slečna ředitelka
chococat

Taky bych chtěla takovou kabelku, kde bych si mohla každý den nosit Perwol black magic! Protože to je prostě super cool vyndat čistící prostředek z úžasné kabelky, kterou jste si v něm zrovna včera prali, takže je ještě černější než při pořizování. A potom se můžete na plese koukat na cizí nové šaty, které už nevypadají vůbec černě, ale jsou ošklivě tmavě šedé a následně vám někdo bude obdivovat manžela, se kterým žijete a má prostě supr dupr černou košili, kterou by si mohl kdykoliv rozepnout a ukázat vám své úžasné svaly! Ááááááááááááách!

Úžasná kabelka s pracím prostředkem, už znám své přání k Vánocům.

Jablka, hrušky, ananas a pomelo

24. listopadu 2010 v 14:12 | Slečna ředitelka
Rodiče byli nakupovat a přivezli tři různé druhy džusů. Jeden z nich byl jablko s třešní. Zrovna teď ho piju a skoro se mi zdá, že vypít víc, jak skleničku, bude to mít podobný efekt jako třešně s mlíkem.
jidlo


Mám nejraději džus pomerančový (nejlépe s vodkou, pěkně půl na půl jako správný alkoholik) nebo mi chutná kaktusový. Je to velmi zvláštní chuť, hodně sladká, malinko kyselosti ale v celkovém výsledku dobrá. Osobně mi chutná.
Potom mi docela chutnala hruška ale musí být bez dužiny, jinak to nevydržím. Je to jako pít vodu ve který plave něco opravdu nechutného.
Nejhnusnější džusy jsou ty zeleninové. Mrkev... nechápu, jak může nějaké dítě jíst mrkvovou přesnídávku nebo ještě hůř mrkvovou přesnídávku s jablkem.To je ovoce a zelenina, hrozný kontrast!

Na trhu je nepřeberné množství chutí a barev džusů a všechny se dají míchat s vodkou, bohudík...


Když jsem šel na houby

23. listopadu 2010 v 14:32 | Slečna ředitelka

Narazila jsem na tohle AMV. Ta písnička mne zaujala hned ze začátku. Ta kapela je podle mě dobrá. Hlavně zajímavá písnička je od nich Hero of war, u které by člověk brečel.

Existuje mnoho odpůrců anime. Mnohým z nich se nelíbí, jak postavičky vypadají, že jsou to pouhá chapadla, co strkají své slizké pracky do ječících žen, znají jen nějakého Naruta nebo Pokémony ze satelitu. Tihle lidé vůbec nevědí o co přicházejí. Anime už existuje taková škála, že si každý musí vybrat to své.
one piece

Třeba One Piece. Mají pošahaný styl postaviček a jejich vzhledu ale každý by si tam měl najít to svoje. Ve One piece je akce, láska, krev, totální šílenost, psychopatičnost, zábava... Nejlepší je jejich protahování postav. Když postavička náhle dosáhne o kilometr dál, jako Saxána.
Znáte jistě tvorbu studia Ghibli, minimálně aspoň Cestu do fantazie, Zámek v oblacích nebo princeznu Mononoke. Přiznejte si, neoslovilo vás to? Jsou to pohádky, já vím, ale jsou tak krásné, fantastkní a živé. Prostě nádherné.
Nebo dobře, pro vás, kteří jste trošku perverznější a koukáte na prapodivná porna, když znáte i chapadla, nezaujal vás někdy nějaký hentai? Určitě ano. Nemluvě o fanynkách a přivržencích yaoi, yuri a podobného...

Mám anime ráda. Sice jsem ještě nebyla na žádném conu nebo festivalu (kam se chystám... časem...) ale znám mnoho lidí a fanoušků anime, kteří jsou pohodový, chytrý a někteří z nich nejsou ani perverzní prasata (naopak bych řekla, že se aspoň umí mírnit narozdíl od některých...).
one piece

Vám všem doporučuji One piece. Je to nekonečná serie, proto se podívejte jen na pár dílů a uvidíte, jestli vás to osloví nebo ne.

Záchodová tůra

22. listopadu 2010 v 17:32 | Slečna ředitelka
Taky na každém zájezdu máte největší zážitky ze záchodů? Takové samoumývací záchody... kdo by neměl.
Tak jsem našla přesně něco pro vás a hlavně pro mě. Hned bych tam jela. Záchodový zájezd zní prímově. Gratuluji slečně průvodkyni, která to vymyslela. Tady najdete celý článek: http://magazin.libimseti.cz/cestovani/6413-turami-po-verejnych-zachodcich-lakaji-berlinane-turisty

Nejaktivnější blogy

20. listopadu 2010 v 10:24 | Slečna ředitelka
Velmi ráda bych měla hodně článků a chtěla bych dosáhnout nějaké návštěvnosti lidí, kteří mé názory opětují nebo mi chtějí oponovat (teď je otázka, které raději).

Zkoušeli jste se někdy podívat na nejaktivnější blogy?
bor

Já ano a našla jsem tam přesně to, co bych čekala až na pár vyjimek (raději nenapíšu čárku jinde, tím se to bude zdát jako překlep a já nebudu vypadat jako trouba, který neví, kde se ta zatracená čárka píše).

Samozřejmě mezi nejaktivnější blogy patří... fanouškovské blogy se Stmíváním. Což doufám brzy opadne, protože se konečně natočí poslední díl, Meyerová si třeba uvědomí, že chce psát něco lepšího a nadobro opustí upíří scénu (ale o tom třeba někdy jindy).
Potom tu máme blog o Camp rocku a dalších Disneyovských frcích, které se od původní myšlenky liší asi jako člověk od květiny.
Dále máme na programu tisíce fotek s Ashley Tisdale. Musím zatleskat, protože tolik trpělivosti s hledáním blonďatých holek nemám ani já. Budiž, proti gustu...
Pak je tu slečna, která schválně dává do každého článku jednu až dvě fotky (nebo slova), aby měla co nejvíce článků, tím pádem se objevila v žebříčku nejaktivnějších.

Cituji:"
15.11.2010
Dnes jsem přidala 50 článků."
Tak to ti moc gratulujeme, hlavně, že v tom máš jasno.
led

Trošku se bojím jít dál ale překonám to... kvůli vám!
Tak... Nějaké dva "blogísky" s Winx serialem (a naprosto příšerným a děsně vtipným soundtrackem).

Och! Ale tenhle blog mne zaujal - http://rebelde-dul-chris.blog.cz/ - blog o telenovelách, které neznám a spoustě prapodivných reklamách!

Dále blog, který vážně netuším o čem je. Zdá se mi, že o tom dávat vždy jeden odkaz do jednoho č lánku na jeden díl jednoho serialu, který se dá sehnat dokonce legálně na nově.

Konečně se dostávám k blogu, který je naprosto originální... ne, kecám... patří do další škály blogů, které vás upozorňují, že musíte mít zdroj jako jejich stránku, protože přece tam jste ten obrázek našli! Ach!

Fuj! Pak tu máme někoho, kdo se očividně moc dívá na televizi :-/

- jééé, hele, kluk s růžovými vlasy -

A konečně se dostáváme k blogu, který je úplně na vrcholu a má přes 500 článků!
Blog, který píše opravdu o všem!!!


----------------------------------------------------
Poznámka pod přerušovanou čarou: Taky jsou tam dva blogy o pokémonch - má malá osobní slabůstka. Hlavně Cyndaquil.

Netiketa

19. listopadu 2010 v 3:07 | Slečna ředitelka
Uvádíte zdroje? Já se snažím. Dobrá, vybírám si obrázky na photobucketu, googlu a blogu, protože tam nelze dohledat zdroj. Ale když mám obrázek z deviantartu, tak jsem poctivě poctivá.
writ


Jenže setkala jsem se s horším nešvarem. Některé blogařské slečny dělají to, že hodí na svůj blog nějaký obrázek a pod něj dají "Uvádět se zdrojem!", přičemž obrázek není jejich a má ho dalších padesát dalších blogů. Co to tedy znamená? Se zdrojem? Jakým zdrojem? Já jsem ten obrázek našla stejně jako ta slečna, ne?
Nebo ještě lepší... slečna našla obrázek na jiném blogu a dala ho na svůj, přičemž píše: "Zdroj pro mě: www.xxx.blog.cz" a nad tím napsáno: "Zdroj pro vás: xxx.jejíblog.blog.cz". Není to trošku ironie?

Tedy, jestli dobře rozumím, tak v dnešní době znamená zdroj stránka, odkud jsme vzali obrázek, nikoliv autor, který obrázek stvořil. Takže, když mi někdo okopíruje článek, dá si ho na svůj blog a následně to udělá další člověk, znamená to, že už nemusí uvést jako zdroj mě, nýbrž stránku na které článek nalezl. Zajímavé... autorská práva očividně nikomu nic neříkají.

Mám a budu tu mít některé obrázky, u kterých se těžko dohledá autor, ale když bude možnost ho sem napsat, tak to s radostí udělám, protože budu chtít, aby se i ostatní podívali, jestli autor nemá jiná díla, která by se jim mohla líbit.

------------------------------------------------------------
Poznámka pod přerušovanou čarou: V případě, že budete chtít kopírovat mé skvělé a úžasné myšlenky, které vás dozajista uchvátí, uveďte mou stránku a připiště, že jsem dokonalá.

(Ne)mám ráda školu

18. listopadu 2010 v 8:13 | Slečna ředitelka
Projíždím blogy a všímám si, že existuje spousty lidí, kteří říkají, že nenávidí školu. Ale proč???
to sch


Nesnášejí školu, protože jim bere čas, protože je štvou spolužáci, jsou na ně zlý učitelé, mají doma moc úkolů nebo tam chodí z donucení.
Jasný, jasný, to by mne zajímalo, jestli si někdo z nich uvědomuje, že by nemohl psát ten svůj stěžovací blog bez základní školy, nemohl by dělat to, co ho baví bez střední školy a dále vysoké školy.
Rádi kradete? Stejně se musíte učit. Jasný, není to škola, nejste tam z donucení ale... na normální škole také nejste z donucení. Když řeknete, že do školy chodit nebudete, tak prostě nebudete. Znamená to pro vás nejspíše řešeníčko se sociálkou, možná návštěva pasťáčku ale proč ne.
A když nejdete na střední? Nic vám nehrozí, kromě toho, že vás rodiče vyhodí z domu.
Ale teď upřímně... píšete rádi, ne? Dělíte se o své zážitky, vymýšlíte povídky a čtete si, co vám ostatní odpovídají. Řekněme, že to bychom bez základní školy nezvládli. A dále... copak chcete umět jen číst a psát? Něco málo spočítat a pak skončit u pokladny?
Já nestuduji z donucení. Studuji proto, že chci něco dokázat, baví mne to a chci to umět. Tohle všechno jsem si uvědomila před pár lety, když mi začalo téct ve škole do bot. Zjistila jsem, že v tom, že víme, je velká síla. A v tom, že něco umíme, je moc přežít.

Nerozumím lidem, kteří nenávidí školu. Je to důležitá součást našich životů. A lidé, kteří říkají opak, chtějí být hloupí.

-------------------------------------------------
Poznámka pod přerušovanou čarou: Někdo mi za tu dobu snědl půlku rohlíku.

Křišťálová lupa

17. listopadu 2010 v 14:49 | Slečna ředitelka
hai comp

Už měsíc se netrpělivě vrtím u počítače a čekám na vyhlášení cen Kříšťálové lupy 2010 aneb cena českého internetu.
Vůbec bych se nedivila, kdyby se třeba videacesky umístily na nějakém vyšším místě a přála bych jim to. Je to výborný projekt, který si zaslouží uznání.
Tipuji, že vyhraje facebook, google, aukro... zaběhlé stárnky, které zná každý.
Minulý rok to dopadlo takhle: Výsledky

Trošku mne překvapil rozdíl mezi skypem a ICQ. Čekala bych na vyšším místě ICQ ale je pravda, že skype má víc funkcí a nejspíš se mezi ICQ uživatele nepočítali lidé s Mirandou a podobnými klienty.
Další překvapující zprávy byla, že se dokonce umístil blog jedné slečny. Vůbec bych nečekala, že se objeví blog nějakého uživatele. Blog.cz bych čekala ale uživatele?
Čemu vůbec nerozumím je, že seznam předehnal google? Cožeee?Je to snad tím, že jsme takový "vlastenci"? Nebo snad tím, že na seznamu se dá vyhledávat i zbozi?
Rozumím, je to pohodlnější ale na seznamu se nedá nastavit například u obrázků velikost. Navíc google jich vždy najde víc. Seznamu se těžko vyhledává na cizích stránkách a sám seznam ani neumí pořádně vyhledávat české stránky. Zdá se mi to zvláštní...

Ach jo, nemohu se dočkat tohohle roku! Už za týden to má vypuknout! Nejvíc fandím videacesky a fler. Mám ráda věci zadarmo.
 
 

Reklama