Nahota

19. prosince 2011 v 9:26 | Slečna ředitelka |  Výběh s myšlenkami
Nahota je pocit. Můžeme být oblečení a přesto nazí. Být tak zranitelný, zesláblý, tak nahý.
Občas se tak cítí všichni. Já se tak cítila, když jsem si přiznala, že jsem lesba. Dnešní mladá generace bere homosexualitu jako normální věc, ale přesto... když si člověk uvědomí, že s ním není něco v pořádku, netuší, co má dělat. Cítí se v davu jako někdo bez oblečení, někdo bez kůže, někdo, komu je vidět až do srdce, do žaludku, na poslední a každou buňku v jeho holém těle. Je to prazvláštní pocit, protože přátelé říkají, že je jim to jedno, že jim na tom nezáleží, ale vy se objevíte ve světě zmatenosti, bojíte se vyjít z kouta, co jen dělat? Kde hledat? Jak nebýt sám? Kdo mi porozumí? Je to paranoia tisíce pohledů upřených na nahé oblečené tělo.
I normální lidé mají často strach, mají fobii jít mezi lidi, cítí se mezi nimi nazí. Jakoby každé oči strhávali všechno to oblečení, prozkoumávali jejich těla pohledem, měli potřebu vidět každý detail nahého oblečeného těla. Je to stud? Je to vina? Za co se ale můžeme stydět? Jen za svou vinu? Cítíme se vini za to, kým jsme a proto se cítíme nazí mezi lidmi. Stejně tak se projevuje podobná, avšak obrácená věc - stud z nahoty. Stydíme se být nazí, protože se stydíme za sebe, za svá těla, za svou existenci. Cítíme se vini za to, jak vypadáme, za to, že jsme ošklivý. A přitom na tom tak moc nesejde.
Lidé, kteří se nestydí být nazí mají obrovské štěstí, protože milují své tělo. Mohou si říkat navenek cokoliv, ale nestydí se za to ukázat se ve světle, ukázat se všem, kteří o to budou stát, nebojí se ukazovat to, co tolik milují - sebe sama.
Lidi jsou stále jen lidi, ať jim bude kdokoliv říkat cokoliv. Nikdo není bez viny, nikdo není bez hříchu, nikdo není se sebou spokojený natolik, aby se jednou v životě na alespoň krátkou chviličku necítil nahý. Nahota je přirozená věc, fyzickou prožíváme velmi pravidelně, psychickou hlavně ve chvíli, kdy je něco špatně ale přesto, že nahotu si hodně lidí vykládá jako něco špatného, je to přirozená záležitost našich životů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.