Vzpomínková

28. listopadu 2010 v 12:12 | Slečna ředitelka |  Výběh s myšlenkami
balonky
Měla jsem jednu kamarádku. Holka jak má být. Pěkná, postava akorát, příjemná, veselá... hodně jsme si spolu rozuměli. Seděli jsme spolu v lavici... byla to ona, kdo se mnou prožíval ty naše poprvé jako pití alkoholu, cigarety, marihuanu. Teda ona už měla své poprvé za sebou ale byla vždycky se mnou, když jsem je prožívala já. Asi to bylo i díky ní, že jsem začala tak brzo kouřit a pít.
Jenže potom odešla ze školy. Snad pracovat, říkala, že se do školy vrátí... Já zůstala a ztratila ji. Říkali jsme si, že to bude dobré... Budeme se scházet a můžeme si přece psát... po prázdninách jsem jí napsala, že mi moc chybí a že bych ji ráda viděla. Neviděli jsme se ale napsala mi větu, nad kterou musím stále přemýšlet: "Chybí mi, jak si mě dokázala rozbrečet pár slovy." Já jsem si jistá, že to nebyly slzy, které by jí ubližovaly. Občas jsem ji rozplakala. Štěstím z tohohle světa. Bylo to tak smutné, dojemné a krásné, že se neudržela.
Lidé pláčou nejen smutkem ale i štěstím... doufám, že když lidi pláčou, tak je to štěstím a díky mně.
stromy u jezera
S tou kamarádkou jsem se párkrát sešla. Stal se z ní vyhul, občas se mi zdá, že už ani neví o čem mluví. Chlastá div ne do bezvědomí. Často pláče nebo se směje. Je mi líto, že to tak dopadlo... měla jsem ji ráda. Měli jsme dokonce naši píseň. Měli jsme tajný Sešit, který jsme používali na výměnu psaníček. 
Byly to krásné časy. Kéž by nikdy nezačala hulit a chlastat.
 


Komentáře

1 chillychilly chillychilly | Web | 28. listopadu 2010 v 14:33 | Reagovat

Měla jsem (nevím, jestli ještě pořád mám) kamráda, který byl taky strašně fajn, měla jsem ho ráda. Dokonale jsem si s ním rozuměla. Taky začal hulit, dost dlouho se zdálo, že to má na háku. Psk už bez trávy neusnul. Několikrát byl na detoxokačním. A v tomhle kruhu se nejspíš točí pořád. Nevím, už víc jak dva roky o něm nikdo z nás nemá jedinou zprávu. Mrzí mě to, ale on už je ztracená existence. Myslím, že už se z toho nedostane (jestli ještě vůbec je, ale na to se mi myslet nechce). Nejhorší je, že se říká, kamarádi jsou od toho, aby člověku pomohli. Ale my jsme žalostně zklamali. Nevšimli jsme si toho, že už je na tom hůř, dokud nám to neřekl. A pak jsme ho nepřinutili s tím přestat, nejspíš jsme neudělal všechno, co jsme mohli. A pak nás to už přestalo bavit, protože ldyž si alespoň jednou denně nezahulil, tak byl nepříjemný a řekl spoustu věcí, který by, doufám, nejradši vzal potom zpět. Jenže to nejde a postupem času jsme s tím všichni ztratili trpělivost. Od té doby jsme ho pořádně neviděla neviděla.

2 Slečna ředitelka Slečna ředitelka | Web | 29. listopadu 2010 v 8:49 | Reagovat

Ona do toho spadla sama. Nemohla jsem jí pomoct, protože nechtěla. Věděla jsem, že to tak dopadne, nešlo nic dělat... měla potom své vyhulené kamarády, kteří jí pomáhali s hulením, těžko jsem mohla něco dělat. Je to hrozně složitý.

3 chillychilly chillychilly | Web | 29. listopadu 2010 v 15:53 | Reagovat

[2]: Taky nechtěl, nepřišlo mu to, že je na tom tak špatně a potom už neměl o nic jiného zájem. Achjo, když nad tím ta přemýšlím, tak mi hrozně chybí, ale ten starý kamrád, ne to, co se z něj stalo. Mrzí mě, že jsme mu nepomohli, jenže ono by to asi ani dostatečně nešlo, ale bojím se, že je vždycky něco, co můžeš ještě udělat, jenže opravdu netuším co. Možná jsme při něm měli zůstat i když to šlo absolutně do háje, ale ono se to snadno řekne a těžko udělá. Našel si jiné "kamarády" a na ostatní byl nepříjemný, to by s ním ztratil trpělivost každý. Ale chybí mi, a moc. Byl to jeden z těch lidí, se kterými jsem si rozuměla, i když jsem mlčela. A to mlčení nikdy nebylo trapné

4 Slečna ředitelka Slečna ředitelka | Web | 29. listopadu 2010 v 23:48 | Reagovat

To my jsme zase nikdy nemlčeli. Jenže, ona si prostě našla jiné kamarády a na ty staré ani neměla čas, nedalo se jí pořádně ani kontaktovat, prostě to nešlo.

5 Long Long | 30. listopadu 2010 v 13:48 | Reagovat

Lidé se mění.. Je těžké nepodlehnout světu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.